Deska serów i wędlin na imprezę

„Charcuterie” z grubsza przetłumaczone z francuskiego oznacza „delikatesy”. Zasadniczo jest to porcja różnych mięs. Najnowszym trendem jest dodawanie sera, owoców, krakersów i różnego rodzaju przekąsek na dużą tacę wraz z mięsem. Uwielbiam deski do wędlin, ponieważ możliwości są NIESKOŃCZONE. Uwielbiam próbować różnych kombinacji mięs, serów i past.
Podczas spotkań z przyjaciółmi czy też w czasie imprez nie może zabraknąć przekąsek, po które sięgają goście. Naszym sprawdzonym patentem od lat jest prosta deska z wędlinami, serami i dodatkami. Dzięki różnorodności smakołyków na takiej desce- każdy gość znajdzie z łatwością coś dla siebie. Kluczem do stworzenia takiej przystawki jest różnorodność: postaw na różne rodzaje mięsa i serów, dokładając owoce, orzechy i słone przekąski. Taką deskę można przygotować zarówno w wersji mięsnej, jak i wegetariańskiej.
Odpowiednio przygotowana deska będzie nie tylko smaczną przekąską, ale również ozdobą stołu. Dziś pokażę Ci, jak estetycznie ją przygotować.
Dobór składników do przygotowania deski zależy od Ciebie- postaw na takie wędliny i sery, jakie lubisz najbardziej.

 

Przepis na deskę wędlin i serów
Do ułożenia deski użyłam:
– sery
mierzwiony, camembert, ementaler, pałeczki serowe
– wędliny
salami, szynka, kabanosy, szynka prosciutto
– pieczywo chrupkie
słone paluchy, pieczywo chrupkie pomidorowo-bazyliowe, krakersy, chipsy bruschettowe, precelki chrupkie
– oliwki czarne i zielone
– jajka ugotowane na twardo
– owoce i warzywa
pikle konserwowe, pomidory koktajlowe, winogrona zielone i czerwone, gruszki, truskawki
– orzechy, żurawina

Z salami stwórz róże- ułóż je na szklance lub kieliszku, zaginając w połowie plasterki na brzegu naczynia. Następnie odwróć szklankę i róża gotowa. Z sera mierzwionego wytnij okręgi, układaj plastry na kieliszku i stwórz 2 róże.
Gruszki przekrój na czworo, wytnij gniazda nasienne, a następnie pokrój w plastry, jajka obierz pokrój na cztery części, pałeczki serowe można zostawić w całości lub przekrój na pół wzdłuż. Ser camembert pokrój na 8 części.
Ser ementaler pokrój w trójkąty.
Kwiaty z salami i sera ułóż na desce. Pozostałe wędliny, sery, pieczywo chrupkie, jajka, oliwki, rozkładaj na desce
Luki między nimi wypełnij truskawkami, pomidorkami koktajlowymi, małymi ogóreczkami, orzechami, żurawiną. Wypełnij każdą wolną przestrzeń smakołykami.


Podawaj na stół i ciesz się.
Smacznego.

Dodaj komentarz