Półmisek słono-słodkich kanapek

Jeżeli ktoś zastanawia się czy połączenie wędlin, serów i słodkich owoców to dobre połączenie, zdecydowanie mówię tak! Warto wypróbować i skomponować taki półmisek z nowymi smakami, które bawią nas kolorystyką, smakiem i podaniem.

Składniki:
– bagietka
– ser mierzwiony
– serek śmietankowy 125g
– 2 łyżki jogurtu skyr
– szynka w plastrach
– ogórek zielony
– majonez czosnkowy
– maliny, borówki, mandarynki, winogrona czerwone i zielone, liście mięty
– oliwki czarne
– rukola
– ananas
sól i pieprz do smaku
Serek śmietankowy wymieszaj z jogurtem skyr, dopraw solą i pieprzem, przełóż do worka cukierniczego z ozdobną tylką. Bagietkę pokrój na kromki. Mandarynkę obierz, podziel na cząstki. Ogórek pokrój w plastry, odetnij trzy boki z każdego plastra.


– kompozycja nr 1.
Kromkę bagietki posmaruj cienko majonezem czosnkowym, połóż plaster szynki złożony na pół, wyciśnij trzy rozety z serka. Na dwóch zewnętrznych rozetach umieść borówki, w środkowej umieść malinę owiniętą paskiem sera mierzwionego, udekoruj listkiem mięty.


– kompozycja nr 2.
Kromkę bagietki posmaruj cienko majonezem czosnkowym, połóż plaster szynki złożony na pół, wyciśnij 2 rozety. Na jednej połóż malinę i cząstkę mandarynki. Z sera mierzwionego wykrój obręczą koło o średnicy ok. 4cm, natnij do środka i zwiń w rożek, umieść na drugiej rozecie – w środek włóż słupek oliwki. Udekoruj listkiem mięty.


– kompozycja nr 3.
Kromkę bagietki posmaruj cienko majonezem czosnkowym, połóż plaster szynki złożony na pół i 3-4 listki rukoli, wyciśnij 2 rozety z serka. Ułóż malinę na jednej rozecie, na drugiej oliwkę, pomiędzy rozety ułóż wachlarz z odciętych kawałków ogórka.
Dekoracja półmiska
Z owocu ananasa odetnij połowę wzdłuż , wydrąż środek, do środka wrzuć kilka kostek ananasa, winogrona czerwone i zielone.
Półmisek udekoruj rukolą, po jednej stronie umieść ananasa z winogronem, pozostałą część wypełnij kanapkami.
Smacznego.

Dodaj komentarz