Tradycyjne angielskie kanapki z herbatą.

Jakie kanapki podaje się do popołudniowej herbaty?
Pyszny asortyment tradycyjnych angielskich kanapek z herbatą, które sprawią, że Twoje serce zaśpiewa. LOL, przynajmniej będziesz naprawdę cieszyć się popołudniową herbatą! W tym poście umieściłam moje cztery ulubione przepisy.
Tak, kanapki mają WIELE różnych nadzień. Tym, co odróżnia je od zwykłych kanapek, jest ich niewielki rozmiar i delikatny charakter nadzienia. Większość nadzień jest siekana na małe kawałki, dzięki czemu można jeść delikatne kęsy bez obawy, że wyślizgnie się gigantyczny kawałek pomidora lub kurczaka.


I.Przekładana kanapka
– chleb tostowy
– szynka
– ser cheddar
– musztarda (dijon lub łagodna – według upodobania)
– sałata
Odkrój skórki z chleba tostowego, posmaruj cieniutko musztardą, przykryj plastrem sera cheddar, szynką i sałatą. Posmaruj musztardą następny kawałek chleba, przykryj sałatę. Dalej piętrowo układaj: ser cheddar, szynka, sałata, zakończ posmarowanym musztardą chleb tostowy. Przekrój na 4 lub 6 kawałki, zepnij każdy pikerem.


II. Kanapka z guacamole i ogórkiem
– chleb tostowy
– guacamole (przepis tu)
– ogórki zielone
– szczypior
Ogórki pokrój w plastry.
Odkrój skórki z chleba tostowego, przekrój na pół, posmaruj obie połowy guacamole, na jednej połóż plasterki ogórka i przykryj drugą połową chleba z guacamole. Całość zwiąż szczypiorem.


III. Kanapka z pastą z krewetek z warzywami i jajkiem
– chleb żytni
– pasta z krewetek z warzywami (przepis tu)
– jajka ugotowane na twardo
Jajka obierz, pokrój w plastry. Chleb żytni pokrój w nieduże trójkąty, posmaruj dwa chleby pastą z krewetek z warzywami, na jednym ułóż plastry jajka i przykryj drugim chlebem, ustawiaj trójkąty pionowo.
IV. Kanapka z humusem z buraka
– chleb tostowy
– humus z buraka (przepis tu)
Posmaruj chleb tostowy humusem z buraka, przykryj drugim, przekrój na dwa trójkąty, ustawiaj kanapki w pionie.
Smacznego.

Dodaj komentarz