Rurki z ciasta francuskiego – przekąski na trzy sposoby

Użyj wszechstronnego ciasta francuskiego, aby przygotować różnorodne świąteczne i imponujące przystawki. Takie przekąski są szybkie w wykonaniu, doskonałe dla niespodziewanych gości. Ciasto francuskie powinno być zawsze w naszej lodówce.
Trzy sposoby na przekąski z ciastem francuskim:


I. Kwadraty z ciasta francuskiego z łososiem
– 1/2 op. ciasta francuskiego
– 100g serka śmietankowego
– 2 łyżki majonezu czosnkowego
– łosoś wędzony
– żółtko + łyżka mleka
do dekoracji: żurawina lub porzeczki czerwone, listki pietruszki
Ciasto potnij na kwadraty ok. 4x4cm, ułóż na blaszkę, posmaruj rozmąconym żółtkiem z mlekiem. Wstaw do nagrzanego piekarnika do 200stopni i piecz przez 6-8 min. Po tym czasie wysuń blaszkę z piekarnika, przykryj ciastka papierem do pieczenia i przyduś drugą blaszką. Wstaw z powrotem do piekarnika, piecz jeszcze przez ok. 10 minut. Po wystudzeniu przekrój każde ciastko w poprzek na pół.
Serek śmietankowy wymieszaj z majonezem czosnkowym. Łososia wędzonego pokrój w kwadraty nie większe jak upieczone ciastka.
Układaj po kolei: pół ciastka, nanieś trochę kremu, ciastko, łosoś wędzony, ciastko, krem, ciastko. Wykończ rozetą z kremu, listkiem pietruszki i żurawiną.
Smacznego.


II. Kółka z ciasta francuskiego z małżami
– ciasto francuskie
– małże
– sałata karbowana
– kawior czarny i czerwony
– sos koktajlowy
– żółtko + łyżka mleka
– sezam
Z ciasta francuskiego wytnij kółka, z połowy kółek wytnij obręcze. Całe kółka nakłuj widelcem środki, posmaruj rozmąconym żółtkiem z mlekiem. Połóż na kółka obręcze, również posmaruj jajkiem. Obręcze posyp sezamem.
Wstaw do nagrzanego piekarnika do 200 stopni i piecz ok. 20 minut. Po przestudzeniu wytnij środki, odwróć i włóż z powrotem w środek ciastka (patrz film).
Do ciastka układaj: listek sałaty, trochę sosu koktajlowego, dużą małżę, na czubek łyżeczki kawioru czarnego i tyle samo czerwonego.
Smacznego.


III. Rurki z ciasta francuskiego
– ciasto francuskie
– serek śmietankowy 150g
– 2 łyżki majonezu czosnkowego
– 3 łyżki sosu koktajlowego
– łosoś wędzony pokrojony w kostkę 3 łyżki
– salami
– ser wędzony
– sałata
– sezam
Dodatkowo: metalowe rurki
Metalowe rurki posmaruj masłem, nawiń na nie paski ciasta, zaczynając od części węższej, w kierunku szerszej. Wierzchnią stronę rurek posmaruj roztrzepanym jajkiem, posyp sezamem i układaj na natłuszczonej lub wyłożonej papierem do pieczenia blaszce. Piecz około 20 minut w temperaturze 200ºC.
Wymieszaj serek śmietankowy z majonezem czosnkowym, sosem koktajlowym, łososiem wędzonym, dopraw solą i pieprzem.
Przełóż mieszankę do rękawa i napełnij nią rurki. Udekoruj listkami sałaty, różyczkami z salami i serka wędzonego.
Smacznego.

 

Dodaj komentarz