Delikatne przystawki – owoce morza, perełki i warzywny przekładaniec

Przystawki z delikatnym ciastem ptysiowym zadowoli nie jedno podniebienie. Samo ciasto ptysiowe można przygotować kilka dni wcześniej, przechowywać w suchym miejscu ( nie w lodówce). Przekąski najlepiej przygotować w dniu imprezy. Przepis na ptysie znajdziecie tu.


I. Ptysie z małżami na paście z kawioru
– upieczone ptysie
– małże z oleju
– pasta z kawioru
– serek śmietankowy
– koperek
– pikery
Ciastko ptysiowe przekrój na pół, ale nie do samego końca. Spód posmaruj serkiem śmietankowym, na środku wyciśnij rozetę z pasty kawiorowej, połóż małżę. Udekoruj koperkiem. Wbij pikera dla podtrzymania górnej warstwy ciastka.


II. Ptysie z perłą na paście z kawioru
– upieczone ptysie
– czereśnie koktajlowe czerwone
– ser mozzarella w kulce
– serek śmietankowy
– pasta z kawiory
– listki pietruszki
– pikery
Ciastko ptysiowe przekrój na pół, ale nie do samego końca. W miejsce złączenia ciastka wciśnij trochę serka śmietankowego dla podtrzymania górnej warstwy ciastka. Z mozzarelli wytnij kółka obręczą, potnij na cienkie krążki. Na ciastku układaj krążki mozzarelli, wyciśnij na każdy rozetę z pasty kawiorowej, połóż czereśnię koktajlową. Udekoruj listkiem pietruszki. Wbij pikera dla podtrzymania górnej warstwy ciastka.


III. Kanapka z ciastka ptysiowego
– upieczone ptysie
– ser mozzarella
– pomidor
– sałata lodowa
– serek śmietankowy z ziołami
Do dekoracji: czereśnie koktajlowe, pasta z kawioru, pikery
Pomidora i mozzarellę pokrój w plasterki.
Ptysia przekrój na pół, obie połowy posmaruj serkiem śmietankowym. Na część dolną układaj: listek sałaty lodowej, ser mozzarella, pomidor (lekko posól), przykryj drugą połową ptysia. Na górę wyciśnij rozetę z pasty kawiorowej, połóż czereśnię, całość zepnij pikerem.
Smacznego.

Dodaj komentarz