Odkryj Tapiokę

Odkryj tapiokę, niezwykły składnik ułatwiający życie, wymyśl nowe przepisy i zastąp masło i jajka w wielu preparatach. Jest to idealny produkt roślinny do wygładzania zup i dodawania gładkości kremom deserowym.
Jak ugotować i odpowiednio przygotować tapiokę?
Poznaj wskazówki Tipiaka dotyczące dobrego gotowania i przygotowywania tapioki.
Niezwykle łatwa w przygotowaniu Tapioka sprawia, że ​​gotowanie jest wyjątkowe! Wystarczy wlać kilka łyżek tapioki do garnka z bulgocącym płynem. Powinien być gotowany, aż tapioka stanie się przezroczysta. Twoje zupy i kremy deserowe nie obejdą się bez tego!
Do zup: do bulionu włóż tylko 2 łyżki stołowe Tapioca oraz świeżo pokrojone warzywa. Po ugotowaniu warzyw wymieszaj wszystko, a zachwycisz swoją rodzinę wyśmienitą i aksamitną zupą.
Dla odmiany: rozważ zrobienie kremu deserowego dla swoich dzieci. Wystarczy zagotować mleko krowie lub roślinne, dosłodzić i dodać 2 do 3 łyżek Tapioca Express, mieszać przez 4 minuty, a następnie odstawić na 15 minut przed spożyciem.
Dlatego można spożywać bez umiaru! Na gorąco w cudownie aksamitnej zupie lub na świeżo w kremowym kremie deserowym.

W przeszłości Tapioca odniosła duży sukces, przede wszystkim ze względu na swoje egzotyczne pochodzenie, ale także dzięki swoim licznym zaletom. Walory odżywcze tapioki są liczne i przyczyniają się do zróżnicowanej i zbilansowanej diety całej rodziny.

Niskotłuszczowy i bardzo bogaty w wolne węglowodany, był kiedyś idealnym pokarmem dla niemowląt, sportowców i osób starszych, ponieważ jest źródłem energii i strawności. Podczas gdy ziarno ryżu lub pszenicy składa się z mniej niż 30% wolnych węglowodanów, tapioka zawiera 87%!

Skrobia z manioku, naturalnie bezglutenowy korzeń tapioki, jest lekka i lekkostrawna, a jednocześnie jest odżywcza i sycąca. Ma szerokie zastosowanie w celu zwiększenia uczucia miękkości i gładkości w preparatach oraz uwydatnia smak w ustach, nie zniekształcając go.

Jest dobrym zamiennikiem tłuszczu: redukuje śmietanę w deserach mlecznych i masło w ciastach. 25 g masła można zastąpić 1 łyżką ekspresu z tapioki (10 g) i 3 łyżkami mleka (30 g). Jest to również produkt roślinny, który może zastąpić jajka w niektórych preparatach, np. Deserach kremowych. Przydatne przy rozpoczynaniu przygotowania bez sprawdzania, czy zostały nam jajka!

Dlatego jest idealnym pożywieniem do urozmaicenia posiłków, szczególnie polecanym w ramach diety bezmięsnej. Dzięki tym wszystkim zaletom Tapioca jest świetna dla każdego!
Czym jest Tapioca Tipiak?
Tapioka to produkt roślinny, który pochodzi ze skrobi z manioku, mitycznego składnika z obu Ameryk i który zawsze był używany w kuchni.

W języku Tupi-Guarani, jednym z głównych w dorzeczu Amazonki, skrobia z manioku była pierwotnie nazywana „tipiakiem”, która przekształciła się w czasie i dawała „tapiokę”. Z korzenia manioku pozyskuje się biały, mleczny sok, z którego pozyskuje się skrobię. Po ugotowaniu i zmieleniu uzyskuje się małe ziarna o krystalicznym wyglądzie: Tapioka.

Tapioka pozostaje dziś jednym z charakterystycznych produktów Tipiaka. Łódź symbolizowana w logo marki to również bezpośrednie nawiązanie do dostaw tapioki sprowadzonych z Brazylii w XIX wieku przez jeden z dwóch domów założycielskich firmy. A w 1967 roku, w dniu powstania, firma stała się producentem Tapioki. Dziś Tipiak produkuje kilka tysięcy ton tapioki rocznie w swoim zakładzie w Saint-Aignan w Grand-Lieu (44 lata) i jest dziś wiodącym europejskim producentem tapioki.

Tipiak oferuje dwa różne rodzaje tapioki: tradycyjny przepis na tapiokę i ekspres z tapioki, którego ziarna są drobniejsze i szybciej gotują się w zaledwie 4 minuty. Niezależnie od tego, jaką tapiokę Tipiak wybierzesz, nadal jest idealna do wygładzania zup i bulionów, różnicowania wermiszelu, zagęszczania sosów i dodawania gładkości do deserów.
Używana w niewielkich ilościach, ponieważ do zjedzenia wystarczy kilka łyżek, tapioka może być używana w wielu przepisach. I bez obaw: można go przechowywać przez długi czas.

Co zrobić z tapioką?

Wszystkie receptury Tapioki oferowane przez Tipiaka są wyjątkowo ekonomiczne, szybkie i łatwe w przygotowaniu. Kolorowe i egzotyczne, zdecydowanie nietypowe i równie przyjemne dla oka, jak i dla smaku.

Z Tapioca Traditional Recipe lub Tapioca Express, oprócz zup, zup i kremów deserowych, możesz tworzyć oryginalne przepisy, takie jak przekąski dla smakoszy, ciasta, desery lub puddingi. Będziesz mógł poczęstować swoją rodzinę i przyjaciół – dzieci i dorosłych – oraz zaskoczyć swoich gości, na przykład skosztując pysznego kremu deserowego z tapioką i mlekiem kokosowym.

Należy pamiętać, że tapioka pomaga również wzmocnić smaki innych składników oraz przygotować pikantne i słodkie potrawy, oryginalne i orzeźwiające. Szczególnie dobrze komponuje się ze świeżymi owocami, zwłaszcza czerwonymi lub egzotycznymi, takimi jak kokos.

Tapioka to także sprytna pomoc:
Na kruszonki: wymieszaj trochę tapioki z owocami, zanim pokryjesz je pastą, sok zostanie wchłonięty.
Aby uniknąć moczenia ciast z owocami: 2 łyżeczki tapioki na skorupce ciasta przed włożeniem nadzienia, a sok zostanie wchłonięty.
Nadziewane warzywa, pomidory lub cukinia: posyp spód szczyptą tapioki przed dodaniem farszu.

Dodaj komentarz