Kanapki w kształcie serca – Walentynkowe śniadanie

Kanapki w kształcie serca to pyszna odmiana zwykłych kanapek w kształcie kwadratu lub trójkąta. Buraczki z serkiem śmietankowym, serca z łososia na toście, czy kanapka z sałatą i szynką – wszystko podane w kształcie serca. Są idealne na każdy piknik lub lunch, a Walentynki już za kilka dni będą wspaniałą ucztą dla ukochanych! Również pięknie prezentują się jako eleganckie przekąski na przyjęcia!

Buraczkowe serduszka:
– ugotowane buraki
– serek śmietankowy w plastrach
– foremka w kształcie serca
do garnirowania:
– posiekany szczypiorek
– starta skórka pomarańczy
Buraki pokrój w plastry, foremką wytnij serca z buraków i serka śmietankowego. Układaj naprzemiennie: serce z buraka, serka, buraka, serka i zakończ burakiem. Górę udekoruj szczypiorkiem i startą skórką z pomarańczy.

Łosoś na toście:
– tost
– serek śmietankowy
– łosoś wędzony
– plasterki cytryny, gałązki rozmarynu
– foremka w kształcie serca, obręcz większa od foremki serce
Wytnij foremką serca z łososia wędzonego. Z tostu wytnij okręgi. Tost posmaruj serkiem lub zrób dekoracyjne kwiaty. Na środku połóż wycięte serce z łososia wędzonego, udekoruj kawałkiem cytryny i gałązką rozmarynu.

Sandwich tostowy serce:
– chleb tostowy
– sałata karbowana
– szynka szwarcwaldzka
– serek śmietankowy
– foremka w kształcie serca
Foremką wytnij serca z tostu. Posmaruj serkiem śmietankowym, połóż kawałek sałaty karbowanej, zrób kleks serkiem, połóż pół zwiniętego nieregularnie plastra szynki szwarcwaldzkiej, zrób mały kleks serkiem, przykryj sercem tostowym. Górę udekoruj kawałkiem szynki szwarcwaldzkiej umieszczonej na kleksie z serka i małą gałązką rozmarynu.

Smacznego.

Dodaj komentarz