Halibut w cieście naleśnikowym z frytkami

Halibut to ryba ceniona ze względu na małą ilość ości, pyszny smak , dużą zawartość białka oraz innych wartości odżywczych pozytywnie wpływających na funkcjonowanie całego organizmu.
W halibucie znajdziemy również cenne witaminy, takie jak witamina B6, która odpowiada za odporność oraz pomaga w transportowaniu krwi krwioobiegiem oraz witaminę B12, która odpowiedzialna jest za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, tym samym zapobiega wielu chorobom a także witaminę B3, która odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie mózgu, hormonów płciowych oraz wspomaga pracę układu nerwowego.
Halibut jest prosty do przyrządzenia, jego zastosowanie w kuchni może być bardzo szerokie, a ilość przepisów na halibuta zaskakuje swoją różnorodnością.
Przygotowanie halibuta nie jest szczególnie trudne, nie wymaga także dużej ilości czasu. Można przyrządzić go na różne sposoby – gotując, smażąc, piekąc lub grillując i podawać z ulubionymi dodatkami.
Polecam rybę smażoną w cieście naleśnikowym, sposób na szybki obiad z dodatkiem frytek i surówki.
Potrzebujemy:
– filet halibuta
– ciasto naleśnikowe:
– pół szklanki mąki
– 1/4 szklanki mleka
– 1/4 szklanki wody
– jajko
– sól, pieprz
Dodatkowo:
– ziemniaki
– olej do smażenia

Oczyszczoną i umytą rybę lekko osuszamy, skrapiamy świeżym sokiem z cytryny i oprószamy solą.
Robimy ciasto naleśnikowe: łączymy wszystkie składniki (szczypta soli i pieprzu) i miksujemy aż do uzyskania gładkiej masy o konsystencji gęstej śmietany. Rybę kroimy na nieduże kawałki które maczamy w cieście naleśnikowym i smażymy na rozgrzanym oleju na patelni lub w głębokim tłuszczu aż do zrumienienia.

Ziemniaki obieramy, kroimy w słupki, smażymy w głębokim oleju do zrumienienia.
Usmażone frytki podajemy z rybą i ulubioną surówką np. Colesław.

Coleslaw – popularna surówka obiadowa, w której podstawowym składnikiem jest szatkowana, surowa kapusta głowiasta. W zależności od kraju czy upodobań dodawane są rozmaite dodatki jak: marchew, jabłko czy ananas. Jako sos używany bywa majonez lub maślanka, musztarda, czy ocet.
Smacznego.

Dodaj komentarz