Sernik na zimno Tutti Frutti

Bardzo popularne w upalne dni są ciasta bez pieczenia – na zimno. Bardzo smaczne i apetycznie wyglądające chętnie zjadane przez naszych gości i domowników. W sezonie świeżych owoców mamy szerokie pole do wykazania swoich umiejętności i pomysłów. Ciasta które przygotowuję z dużą ilością owoców bardzo szybko znikają, właśnie Tutti Frutti jest tego przykładem.
Do przygotowania potrzebujemy:
– gotowy sernik na zimno
– 2,5 szklanki zimnego mleka
– 2 serki homogenizowane (po 150g)
– kilka biszkopty (mała paczka)
– 1 galaretka cytrynowa
– 1 galaretka zielona
– różne sezonowe owoce (maliny, wiśnie, jagody), również banan, pomarańcza, brzoskwinia, kiwi (kiwi unikam z galaretką gdyż galaretka „spływa” po kiwi)
Sernik przygotowuję jak w opisie na opakowaniu.
Zieloną galaretkę rozpuszczam w gorącej wodzie i zalewam biszkopty. Biszkopty mieszamy aż powstanie jednolita masa bez grudek.
Do formy wlewamy masę z biszkoptów, odstawiamy do wystudzenia (stężenia galaretki). Na stężałą galaretkę z biszkoptami, dookoła formy układam pokrojone pomarańcze – w środek wylewam trochę sernika, układam kiwi i zalewam resztą masy sernikowej.
Na górę układam różne owoce według pomysłu i fantazji. Całość zalewam tężejącą cytrynową galaretką (wcześniej rozpuszczoną w gorącej wodzie i wystudzoną).

Smacznego.

Dodaj komentarz