Truskawkowa bajka – galaretka z kremem i truskawkami

Galaretka zachwyca nie tylko smakiem, ale i wyglądem. Dzięki sprężystej konsystencji możemy wyczarować z niej finezyjne kształty. Każdy deser z galaretką wygląda niezwykle kolorowo i apetycznie.
Galaretka jest świetnym dodatkiem do biszkoptów, serników, idealnie komponuje się z owocami. Można z niej zrobić piankę lub prawdziwą tęczę, która zachwyci najmłodszych. Galaretki kochają nie tylko dzieciaki, lubią ją również dorośli, gdyż jest  lekka i ma mało kalorii.
Składniki:
– 2 galaretki truskawkowe
– 1 galaretka niebieska
– 250ml kremówki 36%
– 125g serka mascarpone
– łyżka cukru pudru
– 8 truskawek
Do tego potrzebujemy 4 pucharki.
Galaretki rozpuszczamy w gorącej wodzie, truskawkową osobno i niebieską osobno. Truskawki myjemy. Do każdego naczynia wkładamy po jednej truskawce, (szypułki urywamy) i zalewamy dwoma łyżkami galaretki truskawkowej. Odstawiamy do schłodzenia (galaretka schłodzona będzie trzymać truskawkę, nie przewróci się). Po schłodzeniu rozlewamy równomiernie do każdego pucharku resztę galaretki truskawkowej. Odstawiamy do stężenia. Następnie wylewamy galaretkę niebieską. Schładzamy.


Przygotowujemy krem.
Schłodzoną śmietanę przelewamy do wyższego pojemnika i miksujemy. Gdy będzie lekko ubita, dodajemy cukier puder i serek mascarpone. Miksujemy do połączenia składników. Krem przekładamy do rękawa cukierniczego i za pomocą tylki, dekorujemy galaretki. Na górę wkładamy po jednej umytej i osuszonej truskawce, szypułką do góry.
Smacznego.
Ważne: jeżeli chcemy aby galaretka szybciej stygła, wkładamy pojemnik z gorącą galaretką do większego pojemnika z wodą i lodem, mieszamy.

Dodaj komentarz