Czekoladowa babka z niespodzianką

Baby, babki, babeczki – któż im się oprze. Cytrynowe, marmurkowe, piaskowe – wiele nazw i wiele smaków. Dziś poznamy jedną z nich – babka czekoladowa z niespodzianką. Doskonała od święta a także do porannej kawy.


Składniki na ciasto:
– 200g cukru
– 250g masła
– 4 jajka
– 120ml. mleka
– 330g mąki
– 150g stopionej czekolady
– 5 łyżek kakao
– 2 łyżeczki proszku do pieczenia
– szczypta soli
– aromat waniliowy
Krem:
– 250g serka śmietanowego
– 200g cukru pudru
– 120ml. śmietany kremówki
– 2 banany
– 10 truskawek
Dodatkowo:
– czekolada mleczna i czekolada biała do dekoracji
Cukier ucieramy z masłem za pomocą miksera. Miksując dodajemy jajka, przesianą mąkę, mleko, kakao, stopioną czekoladę i resztę składników. Utarte ciasto przekładamy do okrągłej formy na babkę z dziurką, wygładzamy i wstawiamy do nagrzanego piekarnika do temperatury 170 stopni i pieczemy przez 60 minut. Po tym czasie sprawdzić patyczkiem czy ciasto jest upieczone w środku, jeżeli patyczek jest oblepiony ciastem, jeszcze na chwilę wstawiamy do piekarnika.
Gdy ciasto stygnie szykujemy krem. Ubijamy śmietanę kremówkę, dosypujemy partiami cukier na koniec dodajemy serek śmietanowy.
Ciasto nacinamy dookoła nożem po zewnętrznej stronie ok. 1,5 cm od brzegu formy i ok. 1,5 cm po wewnętrznej. Nacięcie wykonujemy na głębokość 5-6 cm. Za pomocą łyżki pomiędzy nacięciami wyjmujemy ze środka ciasto i odkładamy. Lekko wygładzić wgłębienie. Banany obrać, pokroić w talarki i obłożyć brzegi wgłębienia, na to wylać krem. Truskawki umyć, wysuszyć, odciąć korzonki i powtykać w krem, stożkiem do dołu. Resztkami ciasta które zostało po wydrążeniu, przykrywamy krem i lekko dociskamy. Odstawiamy w chłodne miejsce do stężenia na 4-5 godzin. Babkę wyjmujemy z formy, polewamy rozpuszczoną czekoladą mleczną zaś rozpuszczoną białą czekoladą robimy paseczki.
Smacznego.

Dodaj komentarz